czwartek, 2 maja 2024

Co warto wiedzieć o XXVI PITS?

Sala gry - Sala Bankietowa VICTORIA, Wapno ul. Podgórna 34.

Otwarcie sali ok. g. 8:30, jeśli grasz powinieneś się pojawić przed 9:45, jeśli nie jesteś na liście ... przyjedź wcześniej. Jeśli jesteś na liście potwierdź swoje przybycie i ewentualnie opłać wpisowe.
Obiady - kotlet de volaille + ziemniaki + surówka, cena 26 PLN, naprawdę warto. Osoby, które wykupiły, odbierają "talony", osoby które są zainteresowane zapraszam do wykupienia. Decyzję trzeba podjąć na początku turnieju, żebym mógł zamówić odpowiednią liczbę obiadów.
Otwarcie - powinno się odbyć o 9:55 (będzie krótkie).
Przepisy<<<(skrót dla przypomnienia)
A - tempo 10'+5"; punktacja pomocnicza: 1. liczba zwycięstw 2. Buchholtz bez skr. 3. Buchhotz.
B - tempo 15" ; punktacja 3-1-0 pomocnicza jak w A
Bonifikaty 1 minutowe w A "normalnie" tzn. przez dodanie 1 minuty, w B ze względu na rodzaj zegarów możliwość grania 1 minuty po czasie (zegary odliczają czas nawet po wyświetleniu chorągiewki). Drugi błąd to przegrana.
Najważniejszym jednak przepisem jest gra FAIR PLAY
Jeśli zawodnicy będą grać FAIR PLAY, to nie będzie problemu. Jeśli będzie problem, to trzeba zatrzymać zegar i wezwać sędziego (Jacek Haja). Oczywiście może z tym być problem. Trzeba pamiętać, że zawodnicy mogą się porozumieć/dogadać samodzielnie. Są wśród zawodników sędziowie, którzy mogą podpowiedzieć rozwiązanie konfliktu, jednak jeśli zawodnicy nie zaakceptują rozwiązania, to trzeba czekać na sędziego.
Podstawy:
  • gramy jedną ręką (przestawiamy bierki i wciskamy dźwignię zegara);
  • dotknięta bierka "idzie" (o ile jest możliwe wykonanie posunięcia tą bierką);
  • postawiona figura "stoi" (jeśli puścimy figurę i nie jest to nieprawidłowe posunięcie);
  • posunięcie jest zakończone po przełączeniu zegara;
  • wykonanie pierwszego posunięcia nieprawidłowego (tu jest bardzo długi wykaz, generalnie chodzi np. o sytuację, gdy nie zauważyliśmy szacha), to bonifikata 1 minuty dla przeciwnika;
  • wykonanie drugiego posunięcia nieprawidłowego kończy grę.
Wynik zgłasza sędziemu wygrywający, w przypadku remisu można się dogadać kto. Smartfony, telefony można mieć ze sobą, ale oczywiście nie wolno korzystać w czasie gry i powinny być wyciszone. Kto nie podał swojego numeru, może to zrobić przy weryfikacji na liście startowej. Na podane numery będą wysyłane wiadomości SMS z informacjami dotyczącymi kojarzenia.
Przypominamy, że w PITS nie opłaca się uzgadniać remisów! Jest to związane ze stosowaną punktacją i punktacją pomocniczą. Oczywiście czasami remis się zdarzy, to jest sport. Jednak chcemy uniknąć zawierania układów, chcemy promować ambitnych graczy.
Kącik kawowy - do dyspozycji uczestników (również opiekunów) będzie kącik z darmowymi: kawą, herbatą, słodyczami, chlebem, smalcem, ogórkami, nutellą, ale ... obowiązuje samoobsługa (!)
Przerwa obiadowa - planowana jest, w okolicach 6-7 rundy, będzie ogłoszona, następna runda ruszy, gdy wszyscy będą gotowi.
Telefony - powinny być wyciszone, osoby, które chcą otrzymywać SMS z kojarzeniem powinny przy weryfikacji podać swój numer (wiele osób już podało). Natomiast w czasie rundy obowiązuje zakaz korzystania z telefonów.
Harmonogram - zawsze się staramy ... i zawsze jest poślizg. W menu została dodana nowa strona Harmonogram i tam jest opisane, jak będzie wyglądało wręczanie nagród.
___
Ten wpis może być jeszcze dzisiaj uzupełniany. Są sprawy, które nie wypalają. Obecnie mamy jeszcze wystarczającą liczbę zegarów z funkcją dodawania czasu, ale jeśli przybędzie zawodników, może być problem. Dlatego proszę mieć na uwadze i jeśli ktoś dysponuje takimi zegarami, to zachęcamy do zabrania.
g. 10 łącznie na listach 78 zgłoszeń. (49+29)
W niektórych turniejach nagrody finansowe są uzależnione od frekwencji ... W WAPNIE NIE! W Wapnie gwarantujemy wysokość podanych nagród!
-
Sala przygotowana
na 143 osoby ale nawet jeszcze następne 50 byśmy byli w stanie przyjąć :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PODSUMOWANIE i refleksje

Mija tydzień od rozegrania turnieju. Prawie wszystko zostało już zrobione. Tzn. sprzęt został pozbierany i rozwieziony tam gdzie trzeba. W...